Primal Power Dazzles in May

Pokémon Video Game Spring Regional Championships Results

Congratulations to the top players from the Spring Regional Championships. Here are the top finishers in each division. Click on a name to see that player's team.

Marlborough, MA

Masters Division

Senior Division

Junior Division

1. Paul Chua
2. Enosh Shachar
3. Ashton Cox
4. Chuppa Cross IV
5. Stephen Mea
6. Angel Miranda
7. James Baek
8. Chris Danzo

1. Mihrab Samad
2. Kylie Chua
3. Michael Spinetta-McCarthy
4. Brendan Zheng
5. Jonathan Melendez
6. Jake Atkinson
7. Lucas Monroe
8. Reese Shohet

1. Gabriel Frausto
2. Emma Cox
3. Parker Hurley
4. Arshan Samad

Salt Lake City, UT

Masters Division

Senior Division

Junior Division

1. Riley Factura
2. Thomas Nishimura
3. Mitchell Davies
4. Chase Lybbert
5. Joseph Selmer
6. Arthur Colby II
7. Habib Matar
8. Jordan Jue

1. Aaron Nolan
2. Jon Griffith
3. Kalea Meyer
4. Keegan Meyer
5. Dillon Barney
6. Benjamin Peterson
7. Brian Bacigalupi
8. Coleton Patrick

1. Faith Bacigalupi
2. Elanor Wilde
3. Tiara Yeung
4. Abby Roest

Overland Park, KS

Masters Division

Senior Division

Junior Division

1. Ian McLaughlin
2. Collin Heier
3. Mike Suleski
4. Oliver Valenti
5. Jake Muller
6. Blake Hopper
7. Stephen Morioka
8. D.J. Mead

1. Jared Woitalla
2. Ben Goff
3. William Sepesi
4. Christopher Alspaugh

1. Kendahl Burk
2. Ethan Confer
3. Enzo Reci
4. Philip Barragan

Seattle, WA

Masters Division

Senior Division

Junior Division

1. Thomas Nishimura
2. Hongyu Zhu
3. Mitchell Davies
4. Kelvin Koon
5. Conan Thompson
6. Zheyuan Huang
7. Justin Burns
8. Henry Maxon

1. Carston Willems
2. Jason Wong
3. Orion Mazurek
4. Julien Goldstick
5. Benjamin Omnes-Norton
6. Wyatt Cramer
7. Gunnar Sverdrup
8. Roman Hatch

1. Cory Connor
2. Kendahl Burk
3. Tiara Young
4. Phillip Barrigan

Athens, GA

Masters Division

Senior Division

Junior Division

1. Toler Webb
2. Kyle Morris
3. Wolfe Glick
4. Kyle Ayala
5. Brady Smith
6. Erik Holmstrom
7. James Grizzle
8. Eric Hogan

1. Edward Chen
2. Joseph Costagliola
3. Abel Goodwin
4. Dale Causey
5. Jonathan Melendez
6. Ryan Swan
7. Jakob Swilley
8. Michael Bailey

1. Jacqueline Causey
2. Parker Hurley
3. Bailey Patrolia
4. Audrey Swan

Madison, WI

Masters Division

Senior Division

Junior Division

1. Diana Bros
2. Sam Schweitzer
3. Justin Crubaugh
4. James Baek
5. Tommy Cooleen
6. Alec Rubin
7. Chuppa Cross IV
8. Matthew Peroutka

1. Dylan Salvanera
2. James Reineke
3. Ethan Bockenhauer
4. Audrey Laforte
5. Alyssa Smith
6. Jared Woitalla
7. Beau Berg
8. Jared Ingersoll

1. Calum Bruce
2. Jackson Sheppard
3. Harrison Reineke
4. James Curtis

Don't forget to follow Pokemon.com/Strategy to see analysis from the 2016 Spring Regional Championships events!

Back to Top