Spring Ahead into the Pokémon TCG Spring Regionals!

Pokémon TCG Spring Regional Championships Results

Congratulations to the top players from the Spring Regional Championships. Here are top finishers in each division. Click on a name to see that player's deck.

Seattle, WA

Masters Division

Senior Division

Junior Division

1. TJ Traquair
2. Eli Covitz
3. Travis Nunlist
4. Richard Reynolds
5. Calvin Nordberg
6. Seth Covitz
7. Francisco Sermeno
8. Oliver Barr

1. Calvin Connor
2. Connor Pedersen
3. Preston Ellis
4. Jaxson Piwek
5. Patrick Martinez
6. Jasper Panger
7. Ethan Colborn
8. Josh Fernando

1. Kaden Hyatt
2. Marie Andken
3. Lincoln Monroe
4. Liam Hyatt
5. Jackie Bones
6. Xavier Nishikawa
7. Nick Bocchetti
8. Brayden Adolf

Kitchener, ON

Masters Division

Senior Division

Junior Division

1. Jason Lum
2. Ciaran Farah
3. Franco Llamas III
4. Zach Lesage
5. Jerry Xue
6. Michael Natto
7. Frank LaSalle
8. Jacob Lesage

1. Alex Demko
2. Noah Harrington
3. Zachary Bokhari
4. Dexter Allan-Reilly
5. Alex Schemanske
6. Ian Robb
7. Grayson Stavenow
8. Ashton Lafford

1. Landon Frank
2. Derrick Xu
3. Adam Omarali
4. Sebastian Enriquez
5. Yosef Paskovatyi
6. Roan Godfrey-Robbins
7. William Wallace
8. Aiden Ulian

Athens, GA

Masters Division

Senior Division

Junior Division

1. Christian Ortiz
2. Sam Liggett
3. Jeremy Gibson
4. Kevin Krupnick
5. Austen Vance
6. John Orgel
7. Jimmy McClure
8. William Hermannn

1. Tanner Hurley
2. Tony Santos
3. Blaine Hill
4. Eli Arbuckle
5. Angel Velez
6. Antonio Banyaga
7. JD Motta
8. Seth Enos

1. Alex Marmon
2. Christian Moreno
3. Michael Minas
4. Andrew Nix
5. Roan Godfrey-Robbins
6. Kylie Grobe
7. Kevin Niu
8. Alexander Minas

Madison, WI

Masters Division

Senior Division

Junior Division

1. Treynor Wolfe
2. Eric Gansman
3. Jason Greenberg
4. Jay Young
5. Jeremiah Williams
6. William Boatman
7. Owen Robinson
8. Ross Cawthon

1. Jake Gearhart
2. Jon-Luke Modory
3. Cody Robertson
4. Joey Ruettiger
5. Wesley Hollenberg
6. Nick Wright
7. David Modory
8. Alex Krekeler

1. Adam Omarali
2. Oscar Alvarez
3. Yosef Paskovatyi
4. John Gavin III
5. Malachi Fox
6. Issac Bunker
7. Vincent Owen
8. Sawyer Melban

Alberta, Edmonton

Masters Division

Senior Division

Junior Division

1. Gregory Fortier
2. TJ Traquair
3. Christopher Schemanske
4. Mike Martindale
5. Steve Lindstrom
6. Eric Wallig
7. James McInnes
8. Ross Cawthon

1. Alex Schemanske
2. Genny Casavant
3. Jaxson Piwek
4. Michael Lees
5. Rachel Chan
6. Jackson Ford
7. Vina Tse
8. AJ Kadri

1. Adam Omarali
2. Piper Lepine
3. Derrick Xu
4. Lucas Xing
5. Brayden Adolf
6. Jackie Bones
7. Xavier Nikishawa
8. Blake Hughes

Marlborough, MA

Masters Division

Senior Division

Junior Division

1. Alex Wilson
2. Edwin Lopez
3. Siddiqur Rahman
4. Joshua Sergenton
5. Tristan Macek
6. Azul Garcia Griego
7. Dean Nezam
8. Ken Dolle

1. Austin Bennett
2. Wyatt Harris
3. Henry Jung
4. Zachary Bokhari
5. Tanner Hurley
6. Daniel Osmond
7. Sydney Morisoli
8. Michael Catron

1. Roan Godfrey-Robbins
2. Marie Andken
3. Zachary Lazaroff
4. Isaac Petruski
5. Nikhail Reddy-Glover
6. Alexander Do
7. Ethan Moskowitz
8. William Wallace

Zachary Lazarof John Gavin II

Salt Lake City, UT

Masters Division

Senior Division

Junior Division

1. Mark Garcia
2. Jeremy Jallen
3. Sam Hough
4. Nathian Beck
5. Israel Sosa
6. Harrison Frazier
7. Liam Williams
8. Stephen Bates

1. Alex Bobenrieth
2. Morgen Morin
3. Preston Ellis
4. Corbin Todd
5. Aiden Toler
6. Keyan Morin
7. Walter Stratton
8. Jacob Chen

1. Lucas Mancuso
2. Quinn Decker
3. Josh Martinez
4. Peter Mancuso
5. Mikah Javier
6. Aiden Yeung
7. Dominic Ruiz
8. Amir Schuecker

Don't forget to follow Pokemon.com/Strategy to see analysis from the 2016 Spring Regional Championships events!

Back to Top